Amblüoopia – ehk tavakeeli laisk silm. Laisa silma sündroomi all täheldatakse nägemise arengu peetust, mis võib tekkida ilma silma struktuursete muutusteta. Nägemisteravuse halvenemisest tingituna saadab silm (enamasti üksnes 1 silm) peaaju nägemiskeskusesse uduse kujutise ning peaaju õpib nägema selle silmaga uduselt, isegi prille kasutades. Amblüoopseks võib silm jääd ainult lapseeas, seega on väikelaste nägemisuuringud väga olulise tähtsusega, tagamaks lapsele korrektne ja täielik nägemisteravus kogu eluks!

Amblüoopia ravi annab enamus juhtudes positiivse tulemuse, kuid ravimata jätmisel võib kaasneda silma nägemisteravuse langus kogu eluks, mida ei ole võimalik ei ravida ega korrigeerida abivahendite näol. (prillid,kontaktläätsed)

Meie Silmasalongis teostatakse nägemisuuringuid väikelastele alates 6ndast elukuust spetsiaalsete väikelastele mõeldud aparaatidega ning tegeleme ka laisa silma sündroomi ravimisega. Spetsiaalsed väikelase prilliraamid koos kõikide aksessuaaridega tagavad lapse nägemisteravuse paranemise ning oluliselt mugavama, prillideta elu tulevikus!

Hallkae ehk katarakt – ehk tavakeeli silmaläätse hägustumine. Silmaläätse hägunemise põhjusteks võivad olla erinevad üldhaigused (diabeet), trauma või erinevad silmahaigused, samuti võib olla hallkae inimesele kaasasündinud. Kõige sagedasemini on hallkae tekke põhjuseks vanusest tingitud ainevahtushäired.

Hallkae ravimiseks pole hetkel välja töötatud ühtegi ravimit, kuid ravimeetodina kasutatakse operatsiooni, mille edukas läbimine tagab patsiendile nägemisteravuse olulise paranemise. Hallkae operatsioonid on tänapäeval kõige tavalisemad operatsioonid silmakirurgia osakonnas.

Hallkae eduka operatsiooni tingimuseks on kae õigeaegne avastamine ning operatsiooni läbimine. Oma esialgses staadiumis hallkae inimese igapäevaelu oluliselt ei häiri, kuna silmaläätse hägunemine toimub järk-järgult, jõudes lõpp-staadiumini, ehk selleni, kuni inimene märkab oma nägemisteravuse olulist langust.

Meie silmasalongis on võimalik katarakti avastamine juba varajases staadiumis ning silmaarsti konsultatsioonil kontrollib arst iga patsiendi silmapõhja olukorda ning määrab võimaliku kae olemasolu ja suunab vajadusel edasi operatsioonile või lisauuringutele.

Peale katarakti operatsiooni ootame patsiente enda juurde uue prilliretsepti ja prillipaari järele 2 kuu möödudes!

Glaukoom – ehk tavakeeli roheline kae. Glaukoomi puhul on tegemist kroonilise silmahaigusega, mille puhul suureneb silma siserõhk ja kahjustub silmanärv, mille tagajärjel kaotab silm oluliselt oma nägemisteravust.

Glaukoomi ravi puhul on olulisemaks tingimuseks tema õigeaegne diagnoosimine – seetõttu tuleks alates 40ndatest eluaastatest oma silmarõhku regulaarselt kontrollida. Glaukoom on märkamatult külgnev haigus, mille tagajärjel võib inimene kaotada oma nägemise täielikult.

Glaukoomi ravi saab hoida kontrolli all, kuid haigus ise on ravimatu. Seetõttu on õigeaegne ravi alustamine olulise tähtusega inimese nägemisteravuse hoidmisel!

Meie silmasalongis on võimalik glaukoomi diagnoosida juba varajases staadiumis – kasutades nii nägemisväljauuringuks kompuuterperimeetriat, silmapõhjauuringuks mikroskoope kui ka mõõtes silma siserõhku.

Oleme pidevalt arendamas oma diagnostikaseadmeid glaukoomi diagnoosimiseks ja ravi külgnemise jälgimiseks, kuna tegemist on haigusega, mis vajab süvendatud ja korrektset jälgimist!

Kuna glaukoomi poolt tekitatud nägemisnärvi muutustele ei ole võimalik kaotatud nägemist enam taastada, kasutatakse ravimeetodina, pidurdamaks haiguskulgu, nii silmatilkasid/tablette kui ka vajadusel silmaoperatsiooni.  Samuti on vajalik silmaarsti regulaarne külastus ja silmarõhu mõõtmine

 

Diabeetiline retinopaatia – Diabeetiline retinopaatia on suhkruhaigusest ja kõrgvererõhutõvest tingitud tühistuste silmahaigus. Antud diabeedi tüsistus kahjustab silmamuna võrkkesta ehk reetinat ja silmas olevaid veresooni, mis ummistuvad ning mille tagajärjel täitub silm verega – tekib verevalum ehk hemorraagia. Haiguse varajases staadiumis ei pruugi inimene seda täheldada, kuid õigel ajal avastamata haigus ning ravi mitte jälgimine on üheks suurimaks pimedaks jäämise põhjustest. Tänapäeval on diabeetiline retinopaatia 30-40ndates eluaastates Eesti patsientide seas üks põhiliseimaid pimedaks jäämist tekitavaid diagnoose. Õigel ajal avastatud ja vajadusel operatsiooni läbinud silma nägemisteravus on võimalik 80-90% ulatuses säilitada ning vältida pimedaks jäämist.

 

Võtke meiega ühendust

Edastatud!

Ooops...

Olen inimene