Oleme spetsialiseerunud väikelaste nägemisuuringutele ning soovitame lastevanematel, kes on ise prillikandjad või kui esineb perekonnas laisksilmsust ehk ambüloopiat, esimest korda lapsega nägemiskontroll läbida juba 6-kuuselt.

Sotsiaalministeeriumi poolt välja töötatud tervisekava järgi peavad aga KÕIK lapsed nägemiskontrolli läbima 3-4 aastaselt.

Soovitame oma nägemis kontrollida kõikidel lastel, sest paljude nägemisprobleemide õigeaegne ennetamine allub kergesti ravile, kui on haiguskulg avastatud varajases staadiumis, nagu näiteks laisksilmsus, mis on tänapäeval üks levinumaid laste nägemisprobleeme, kuid mida üha enam avastatakse alles koolipinki minnes ning siis on kahjuks silma ravile allumine juba praktiliselt olematu.

Väikelaste nägemisprobleemide avastamiseks tuleb lapsevanemal ka endal olla väga tähelepanelik – näiteks võib väikelapsel kaduda huvi raamatute vastu, huvi õppimise vastu, tekkida hüperaktiivsus jms probleemid, mis võivad otseselt olla seotud ka sellega, et Teie laps ei näe ning otsib oma probleemidele ise lahendusi, teatud tegevusi vältides. Kahjuks väikelapsed ise ei pruugi teada, mis tähendab hea nägemisteravus ning sellepärast on lapsevaema kohuseks oma lapse silmade eest hoolt kanda!
Laste nägemisuuringutele kutsume lapsi vanuses 6. elukuust kuni 17. aastani. Viime läbi põhjalikud nägemisuuringud, et leida lapsed, kelle nägemine ei vasta ealistele normidele. Kõrvalekallete või kahtluste korral suuname lapse vajadusel edasi spetsialisti juurde.

MEIE SILMASALONGIS ON VÄIKELASTELE SPETSIAALNE UURINGUTE PROGRAMM:

  • SPETSIAALSED VÄIKELASTELE MÕELDUD NÄGEMISTESTID KOOS VÄRVUSTESTIDEGA
  • AINULAADNE JA KAASAEGNE KONTAKTIVABA VÄIKELASTE NÄGEMISE UURIMISEKS KOHANDATUD DIAGNOSTIKASEADE
  • AINULAADNE JA KAASAEGNE KONTAKTIVABA VÄIKELASTE SILMAPÕHJA UURINGUTE TEOSTAMISE DIAGNOSTIKASEADE
  • NÄGEMISVÄLJA UURINGUD, SILMAPÕHJA UURINGUD
  • VAJADUSEL RAVIPRILLIDE VÄLJAKIRJUTAMINE, KONTAKTLÄÄTSEDE KONSULTATSIOONID
  • OMA ALA SPETSIALISTID JA MEELDIV ATMOSFÄÄR

 

Võtke meiega ühendust

Edastatud!

Ooops...

Olen inimene